czwartek, 29 czerwca 2017

Bezpieczeństwo na MovieStarPlanet - o czym warto pamiętać?

Z tej strony Charyen i witam Was serdecznie w kolejnym poście!
Nie oszukujmy się, mimo sporej liczby moderatorów MovieStarPlanet nie jest nadal idealnie bezpieczne. Co prawda od dłuższego czasu nikt mnie nie okłamał, ale takie osoby czyhają dosłownie wszędzie i w każdej chwili mogą zaatakować. Ofiarami padają głównie ci młodsi, tym samym naiwniejsi, mający mniejsze doświadczenie w tych sprawach. Jednak bezpieczeństwo to nie tylko oszustwa, ale też niepodawanie swoich danych osobowych, tolerancja. Tego jest mnóstwo. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczególnym regulaminem MovieStarPlanet, kliknij tutaj.
W tym poście omówię jego najważniejsze aspekty i stwierdzę, czy według mnie wszystkie zasady Zastrzeżeń i Warunków są słuszne. Zapraszam do czytania!


Podawanie swoich danych osobowych
Zalicza się do tego imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, numer telefonu, konta na portalach społecznościowych, e-mail. Większość użytkowników uważa, że to pierwsze jest już przesadą. Mimo wszystko tak naprawdę po co podawać swoje imię w tej grze totalnie nieznajomym osobom (głównie w biografiach)? To samo tyczy się wieku.
Co do innych danych stwierdzę, że podawanie ich jest już o wiele niebezpieczniejsze i po prostu bezsensowne. Wiarygodnego użytkownika one zwyczajnie nie interesują, a inni mogą wykorzystać je do złych celów.

Niekulturalność
Niestety, bycie miłym, kulturalnym nadal w tej grze nie wszystkich obowiązuje. Co prawda każdy ma inny charakter, niektórzy urodzili się wredni, ale nadrabiają to pozostałymi pozytywnymi cechami. Natomiast na MovieStarPlanet tak to nie wygląda. Lepiej być przyjaznym, pomóc bezinteresownie, a z pewnością większość nam się odwdzięczy, np. ostatnio dostałam grafa za love it na artbooku i unikat za obejrzenie filmu. Napiszcie, jakie Wy dostrzegliście nieprzyjemne zachowania moviestars i co Was najbardziej w tym irytuje, chętnie poczytam Wasze komentarze. :)

Oszustwa
Kilka lat temu (chociaż dzisiaj też zapewne zdarzają się takie przypadki) popularne było pisanie do graczy tekstu w stylu "Hej, chcesz VIP-a? Jeśli tak, zmień swoje hasło na vip123, wpisz email jako vip123@wp.pl i gotowe!", po czym złodziej wchodził na tę pocztę, zatwierdzał adres mailowy, logował się na konto i bum, gracza już nie ma. Szczególnie ucierpieli na tym ci, którzy nie mieli zarejestrowanego e-maila, dlatego pamiętajcie - zawsze na koncie zatwierdzajcie maila. To w razie czego pomoże je Wam uratować. Na koniec oszuści przesyłali sobie z niego ubrania, rzeczy i je po prostu zostawiali. Często tacy osobnicy najpierw pracowali sobie na zaufanie ofiary, a dopiero później wyłudzali hasło. Wymienianie się kontami też może skończyć się źle i bez trudu można paść ofiarą takiego przekrętu. Tak samo jak "graf za graf" - dajecie mu autograf, następnie on Was blokuje. Z przykrością muszę stwierdzić, że każdej opisanej przeze mnie sytuacji doświadczyłam.
Co nie oznacza, że jestem przeciwniczką wymian. Według mnie można to robić, ale przed tym dowiedzieć się co nieco o tej osobie, choć faktycznie często jest to niemożliwe. Po prostu wszystko z umiarem i rozsądkiem.

Wymuszanie

Często spotykamy się ze spamem typu "Dasz pozdro?", "Dasz grafa?", szczególnie dotyczy to osób z VIP-em. To tylko przykłady i uwierzcie, że w praktyce wymuszanie wygląda o wiele gorzej. Warto takie osoby po prostu blokować bądź jeśli staje się to już bardzo dokuczliwe, zgłosić. Innej sensowniejszej rady na te zachowanie raczej nie posiadam. Nie ma sensu wdawać się z takim użytkownikiem w spór. W końcu po co tracić cenny czas? 
Mam nadzieję, iż notka nie okazała się jakoś wyjątkowo nudna (w końcu post jest o zasadach, regulaminie) i przypadła Wam do gustu. Życzę miłego dnia i do zobaczenia niedługo!


źródła:

1 komentarz:

Przed skomentowaniem zapoznaj się z regulaminem, znajdującym się po prawej stronie bloga (jeżeli jesteś na telefonie, przewiń w dół i kliknij "wyświetl wersję na komputer" gdyż w wersji mobilnej jest niedostępny).

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)