poniedziałek, 8 maja 2017

Nie daj się oszukać!

Hej, hej!
Z tej strony Nate.
Dzisiaj przychodzę do Was z nieco poważniejszym tematem. Myślałam, że już nigdy nie będę musiała tego poruszać, ale niestety ludzie na MovieStarPlanet dalej dają nabierać się oszustom. Porozmawiamy sobie o sposobach potencjalnych oszustów i o tym jak nie dać się nabrać!

Najbardziej podatnymi osobami na takie oszustwa są osoby młode (postrzegane jako te z niskimi levelami), które niestety nie są świadome tego, że za darmo nic nie ma! Oczywiście istnieją życzliwi ludzie, którzy podarują coś za darmo, ale nie wymagają w zamian hasła, ani podania innych danych osobowych. Trzeba wytłumaczyć takim osobom jakie mogą być konsekwencje takiego czynu, a nie się z nich naśmiewać! Niestety, ale osoby młode są bardziej podatne na sugestie, ponieważ nie mają do końca rozwiniętych półkul mózgowych Ale ja mądra! Pamiętajmy, także o tej drugiej stronie, która oszukuje! Są to osoby, które albo chcą się dowartościować okradając cudze konta, albo pragną zysku w postaci diamentów, oraz starcoinsów.

Chciałabym przedyskutować z Wami dwa najpopularniejsze  oszustwa, aby już nikt nigdy nie zdobył Waszego konta! Zacznijmy.

Dam Ci VIP na rok tylko musisz podać swoje hasło, żebym mogła/mógł Ci go zrobić.
Coś takiego nie istnieje! Trzeba pomyśleć logicznie, czy naprawdę wydałby ktoś 200 zł, aby dać jakiejś randomowej osobie VIP? Raczej nie. Jak, więc skompromitować osobę, która chce nas w taki sposób oszukać. Najlepiej zgłosić ją moderatorom poprzez żółty znaczek "Zgłoś''. Możemy, także zaproponować jej wymianę na zasadzie - Ty mi dasz swój numer telefonu, ja wpiszę w pole, a ty potwierdzisz. Jeżeli osoba nie zgodzi się na taki układ mamy jeszcze jedną NOWĄ opcję. Możemy poprosić, aby osoba dała nam VIP przez nową metodę dawania go jako prezent. Wracając do tego zgłaszania... Jak wiadomo moderatorzy czasem nie reagują na pojedyncze zgłoszenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Możemy poprosić większe grono osób o zgłoszenie takiego delikwenta oczywiście po wcześniejszym wyjaśnieniu sytuacji. Podsumowując - NIKT NIE OBDARZY WAS DARMOWYM VIP'em!

Mam do oddania konto. Jesteś chętna/y? Tylko zmień sobie hasło (działa to w dwie strony).
Niby zwykłe oddanie niepotrzebnego konta. Wiadomo, że w 90% ktoś naprawdę może oddać jakieś niepotrzebne konto, a więc kiedy powinna zapalić Wam się czerwona lampka? Otóż, gdy ktoś pisze "Tylko zmień sobie hasło''. Już Wam mówię o co konkretnie chodzi. Dana osoba chce oddać Wam jakieś konto. Podaje login, hasło i wbijacie. Oglądacie sobie ciuchy, patrzycie na stan konta itd. Nagle osoba, która oddawała konto mówi, żebyście zmienili sobie hasło. Wy zmieniacie. I co wtedy się dzieje? Otóż jest 50% szans, że zmienicie hasło na swoje prawdziwe, a wtedy osoba, która oddawała Wam konto zobaczy na swoim mailu wasze hasło i macie po koncie! Oczywiście możecie szybko je odzyskać klikając w "zapomniałem hasła'', ale lepiej oszczędzić sobie nerwów. Na koniec darowiciel zmienia hasło na koncie, które Wam oddał i idzie oszukiwać dalej. Jeżeli ktoś kiedykolwiek odda Wam konto, nigdy nie zmieniajcie hasła na swoje prawdziwe!
W temacie napisałam, że ''sposób'' ten działa w obie strony. Tym razem osoba podająca hasło do konta, które ma do oddania może zostać oszukana, ponieważ znów mamy 50% szans, że będzie to jej prawdziwe hasło do głównego konta! Teraz przestroga do osób, które ODDAJĄ KONTA - Nie oszukujcie i nie dajcie się oszukać!

Szczerze, tylko z tyloma oszustwami się spotkałam. Musicie pamiętać, aby analizować każdą sytuację, która może zagrozić Waszemu kontu i Waszym danym osobistym! Jeżeli znacie więcej ''sposobów'' na okradanie ludzi podzielcie się nimi w komentarzach, aby przestrzec inne moviestars,

To, by było już na tyle! Do zobaczenia ♥
~M a j u $ k a
~Nate

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajny i przydatny post!
  Poza tym pierwsza.
  Niestety ale młodzi gracze, często się na to nabierają. ://
  Poza tym piękne logo. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 2. Hmm... Zastanawiam się dla kogo jest ta notka. "młodsi" o których mówisz, raczej nie czytają tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam (rocznikowo) 11 lat i jestem chyba najmłodszą osobą czytającą tego bloga, wiem te rzeczy. Moze się to przydać nowym graczom ☺

   Usuń
  2. Kiedy się urodzilas Alexis? Jest możliwe, że ja jestem najmłodsza

   Usuń
  3. Mam na myśli osoby, które się na to nabierają, a nie sądzę, że Wy to robicie ;)

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 3. Ciekawy i przydatny post.
  Na pewno początkującym graczom sie przyda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko no właśnie... Czy początkujący gracze czytają ten blog?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem zapoznaj się z regulaminem, znajdującym się po prawej stronie bloga (jeżeli jesteś na telefonie, przewiń w dół i kliknij "wyświetl wersję na komputer" gdyż w wersji mobilnej jest niedostępny).

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)