Muzyka

niedziela, 19 marca 2017

Stare MSP vs obecne (moja opinia) + jak to było naprawdę


Hej, hej!
Tu *dam dam dam* Whiteroxole! Witam Was w kolejnym poście z mojej strony. Dzisiaj zajmę się ''Starym MSP'' oraz naszym obecnym i porównam różnice.  Na sam koniec dodam jeszcze mały plusik - jak to było naprawdę. O czym to będzie, przekonacie się czytając posta.


Strona Główna

Strona główna na Starym MSP prezentowała się zupełnie inaczej niż teraz co już pewnie wiecie, ale cii


Obecnie:


Tak jak widać, zmieniło się wiele rzeczy. Nawet tło wygląda nieco inaczej. Okno do logowania jest większe i niebieskie, a nie - jak na Starym MSP - fioletowe. ''Reklama'' Vipa stała się mniejsza, ale za to o wiele ciekawsza. Postacie są bardziej wyróżnione, wokół dziewczyny i chłopaka mamy coś w rodzaju smug światła. MS w rogu jest ubrana bardziej błyszcząco i Vipowsko, jeśli tak to można określić. Wydaje mi się, że lepiej wygląda obecna strona główna niż ta z dawnych lat.

Profile

Profile MS także bardzo się zmieniły. Nie tylko pod względem grafiki, ale i koloru,
Dawny profil:


Nie było tutaj dużych ikon, tylko napisy z niewielkimi ikonkami. Złota plakietka nie była bardzo widoczna, a sam profil nie był wyróżniany podczas bycia Vipem. Mogliśmy mić tylko jednego przyjaciela. Profil był w kolorze żółto-białym.

Obecny profil:


Pozdrawiam!
Ten profil różni się o wiele bardziej od starego. Tu może tego nie widać, ale Vip jest bardzo wyróżniany. Napisy zostały zamienione na duże, kolorowe ikony, możemy mieć aż trzech najlepszych przyjaciół i mamy znacznie ciekawsze tło.

Grafika

Grafika była na Starym MSP bardzo słaba. Ubrania nie były tak bardzo dopracowane, wręcz rysunkowe. Szybko zaczęło się to zmieniać i niektóre rzeczy z tamtego okresu nadal cieszą się dużą popularnością.


Koło fortuny także wyglądało inaczej. Dużo rzeczy było pisane czcionką, którą widzicie na ss.
Ceny Vipa też były inne i za kupno otrzymywało się mniej sc... ale to nie ta kategoria, do tego jeszcze wrócimy.


Na mapce mieliśmy także swój pokój. Tło pochodzi z bardzo starego okresu, kiedy na MSP były jeszcze dostępne roślinki. Wszystko było poupychane i strasznie kolorowe, aczkolwiek nie wyglądało to tak źle.

A teraz?
*loguje się na MSP*
*czeka*


Po lewej kawałek moich włosów xd
Tak, więc dość dużo się zmieniło. Przede wszystkim nie jest tu tak bardzo ''tłoczno''. Wszystko zostało ładnie uprzątnięte i postawione estetycznie, ale nadal kolorowo. Nasz pokój zniknął z mapki, wszystko pozmieniało swoje miejsca oprócz chatu.

Ubrania/klinika piękna

Ubrania (jak już wcześniej wspomniałam) były gorszej grafiki. Jednak nadal możemy je znaleźć w sklepie:


Niektóre z tych rzeczy są ładne, oczywiście nie mam na myśli tych granatowych włosów za 500 sc, co to, to nie! Mimo, że niektóre ubrania naprawdę wyglądają na stare, to jednak da się je ładnie połączyć.

Teraz ubrania mają lepszą jakość i bardziej się błyszczą.


Przykładowo ta tiara za 4 diamenty, jest całkiem ładna, błyszczy się i jest bardziej dopracowana.

Jeśli chodzi o klinikę piękna, to kiedyś też wyglądała inaczej:


Tło było czarne i znajdowały się tu tylko trzy kategorie. Nie było możliwości kupić osobno oczu i cienia. Nasza MS miała widoczną twarz i ramiona.

Teraźniejsza klinika piękna:


Nasza MS znajduje się po prawej stronie, ma bardziej powiększoną twarz, więc widać więcej szczegółów. Mamy więcej kategorii, a zarazem więcej możliwości.  *więcej, więcej*

Filmy

Kiedyś istniały tylko dłuższe filmy. Nikt nie myślał o tym, aby robić tak zwane ''sekundówki'' czyli seki. Za legendy tamtejszego MSP uznaje się min. AnanaseQ, Arli, ! ! ! Alicja ! ! !, ALAKINGA... i wiele innych.
Sekundówki zostały wymyślone przez FunClub14 która nawet nie wiedziała, że ''stworzyła coś, co zmieni MSP na zawsze''. Po tym, jak zostały wymyślone seki, użytkownicy podzielili się na dwie grupy: ci broniący seków, oraz ci, którzy byli przeciw.

StarCoins i Fame

Kiedyś fame oraz sc zarabiało się naprawdę ciężko. Wyczynem było dojście do 5 czy też 6 levela. Teraz to norma, ponieważ moderatorzy zauważyli skargi użytkowników, że za trudno jest zdobywać lvl i postanowili dorzucić swoje trzy grosze ułatwiając nam grę.


Według mnie to nawet lepiej, nie trzeba siedzieć godzinami przed grą, aby coś zarobić.

Atmosfera

I teraz czas na ''jak to było naprawdę''
Niektórzy starsi użytkownicy upierają się, że kiedyś atmosfera na MSP była lepsza, że każdy sobie pomagał itp.
To nieprawda.
Na Starym MSP atmosfera wcale nie była lepsza niż teraz. Użytkownicy zaczęli się tak wyrażać, ponieważ wtedy nie było seków. Pisząc ''kiedyś atmosfera na MSP była lepsza'' mieli na myśli ''kiedyś nie było seków i nikt nie szedł na łatwiznę''. Nie mówię tu o wszystkich użytkownikach, bo niektórzy mieli kompletnie inne myśli na ten temat.
Chociaż pod pewnymi względami zachowanie MS na dawnym MSP było nieco inne niż teraz. Możliwe, że MS były trochę milsze.

Podsumowując

Uważam, że Stare MSP jest trochę gorsze od od obecnego. Przynajmniej dla mnie. Trudność w zdobywaniu lvl, sc oraz uproszczone ciuchy i grafika, to nie zawsze było takie fajne.

Stare MSP: 2,5/7
Teraźniejsze: 4,5/7


Pamiętajcie, że to tylko moja opinia, a ja sądzę jak sądzę i raczej nie zmienię swojego zdania, chociaż nigdy nie wiadomo ^^
A Wy co myślicie o Starym MSP? Napiszcie w komentarzu.


~White

15 komentarzy:

 1. Zgadzam sie z Toba. Grafika byla nijaka. Najlepsze jest to, ze osoby chcace "przywrocenia starego msp" nigdy na nim nie grali. Ech.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się ze wszystkimi. Grafika była wręcz odpychająca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja powiem tak: nie grałam na starym MSP, ale na tym średnim. Wg. mnie oprawa graficzna była lepsza - mniej różowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze moim zdaniem było "srednie" msp. Kiedy powoli wprowadzano nowosci. Wróciłabym do czasów gdzie najwyższym był 25 lvl. Przez to inaczej się patrzyło na levele innych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś atmosfera była taka że jak weszłas na chatroom to był spam
  Ktoś sobie rozmawiał
  Ktoś cały czas pisał "szuka chłopaka, dziewczyny"
  Tu ktoś się wymieniał
  Ktoś walczył o sc na roomie
  Jak napisałaś hej to ci każdy odpowiedział
  A teraz nie wiem jak jest ale no
  Atmosfera była lepsza

  chociaż jestem na msp tylko od stycznia 2011 no

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Era "średniego msp" się jeszcze w tym trzyma. Pamiętam jak kiedyś na chat roomie się poznawalo osoby... Jak tylko się weszło to ktoś zagadywa. A że to ładny look, albo pytania o gusta... Teraz? Jak wejdę na chatroom dostaje zaproszenia od 3 lvl, które nie nawiązały że mną żadnej konwersacji.

   Usuń
 6. Fajny post. Jak dla mnie troche za mało tekstu, ale twój sposób pisania mi się bardzo podoba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ^^ staram się pisać jak najlepiej, chociaż jestem początkującą blogerką. Myślę, że pisanie na blogu z tak dużym odbiorem pomoże mi się wyspecjalizować ;3

   Usuń
  2. Na początek to bardzo fajnie piszesz. Ja sama nie lepiej pisałam na początku ☺

   Usuń
 7. Ja tam mam sentyment do starej grafiki

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)