niedziela, 16 października 2016

Społeczeństwo Hakerów (1)

Hello!
     Bardzo dziękuję za wasze, ciepłe przyjęcie. Postaram się poprawić nad powtórkami i błędami interpunkcyjnymi. Wasze rady z pewnością mi się przydadzą. Na razie będę starać się pisać codziennie lub co dwa dni. Dzisiaj porozmawiamy sobie o różnych hakerach, takich jak Anonymous czy P!zza. Zapraszam do posta!

Kto to haker?
Haker to osoba mająca dużą wiedzę na temat komputerów. Potrafi łamać najlepsze zabezpieczenia np. sieci internetowych. Może wykraść różne dane lub włamać się na konto. Robią to nielegalnie i bez celu. Nie mylić hakera z crackerem, który wykorzystuje informacje do handlu.

Podobno hakerzy na msp nie istnieją, czego dowieść chcą moderatorzy. Dużo osób ma odmienne zdania na ten temat, ja uważam, że hakerzy jak najbardziej istnieją i trzeba wiedzieć jakich można spotkać. Dlatego zacznijmy...

Anonymous
Anonymous to jedną z najstarszych i najpopularniejszych hakerów. Dużo osób, oczywiście próbuje się pod nią podszywać, jednak prawdziwą (tak jak i innych prawdziwych hakerów) nie da się zazwyczaj znaleźć. Jej msp jest ubrana w fioletowego koka, czarne spodnie, fioletowe buty i czasami w kapelusz. Ale jej najbardziej rozpoznawalna rzecz w ubiorze to brak bluzki. To ona stworzyła popularny temat na forum ,,Little Test". Jeśli ktoś na niego wszedł, to został zhakowany przez Anonymous. Może także się do nas włamać, gdy:
~Robimy o niej artbooki
~Jest w tym samym czacie co ty
Jeśli cię zhakuje, natychmiastowo wylogowuje cię na stronę startową. Wtedy pod żadnym pozorem NIE WPISUJ HASŁA! Wtedy nie będzie można uratować twoje konto. Jeśli pojawi się na stronie, odśwież stronę dopóki nie zniknie. Potem jak najszybciej zmień swoje hasło i e-mail. Dobrze, teraz opowiem o drugiej hakerce.

The Dolly
To druga hakerka którą dziś przedstawię. Nazywa się The Dolly i jej charakterystyczne ubranie to brązowe włosy uczesane w dwie kitki, różowa sukienka z bufiastymi rękawami, różowe baleriny oraz maska zakrywająca twarz. Podobno miała kiedyś 25 level, ale ktoś ją zhakował. Teraz to ona hakuje i mści się na innych. Dolly na początku rozmawia z nami po angielsku, a później zaczyna śpiewać (a raczej pisać), a potem nastąpi wylogowanie. W jej najlepszych przyjacielach jest The Clown o którym napiszę innym razem.

Jak zauważyliście to będzie seria, więc wyczekujcie postów. Jutrzejszy post będzie rozpoczynał kolejną serię. Jeszcze raz dziękuję za wasze rady. Miłego Dnia!

10 komentarzy:

 1. *wtedy nie będzie można uratować twojego konta
  (pod obrazkiem z anonymous i strzałką)

  Poza tym fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post. Ja już akurat wszystko to o tych hackerach wiedziałam, ale dla np. początkujących mega przydatne. Często jak widzę post o hakerach to wszystko jest skopiowane z innego bloga. Jak się cieszę, gdy widzę, że ktoś jednak postawił na ciężką pracę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa, chodź może nie jest to jakaś super oryginalna seria. Fajny post, czekam na kolejny!:)
  ~Sweet#ja

  Zapraszać mnie, oddaję grafy ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, według mnie na sławnych blogach takie posty nie są potrzebne, gdyż prawie każdy to już wie. Poza tym, hackerzy byli kiedyś, teraz ich już raczej nie ma (według mnie). Może na zagranicznym serwerze jest jakaś Miss Filly, ale ona włamuje się do komputera, a nie na konto. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hakerzy są, ale już nie tak liczni jak kiedyś.

   Usuń
 5. Szkoda tylko, że ta regularność i dopracowane posty są teraz, a za 2 tygodnie będzie znowu gówno, ale no fajnie ze chociaż tyle :) fajny post

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzygam już postami o hackerach. Bez urazy, jest spoko, ale ten temat jest już tak obgadany, że dla większości pewnie nie chciało się go czytać.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)