poniedziałek, 28 grudnia 2015

Jak przygotować się do Sylwestra?

Cześć kochani!

W tym poście chciałabym napisać o tym jak możemy przygotować się do Sylwestra. Okey, więc zaczynamy! Post jest z innej beczki, ale mam nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

Impreza u siebie!
1. Na sam początek powinniśmy zapytać o zgodę rodziców, bo bez ich wiedzy raczej nam nie wyjdzie. Dobrym sposobem jest:
a) Bycie miłym, sprzątanie pokoju itp.
b) Potem możemy napisać na kartce punkty, dzięki zrobieniu danej imprezy np. zyskam nowych przyjaciół, posprzątam pokój.
c) Później jeszcze raz na kartce napiszmy punkty, co zrobić, aby mama się zgodziła np. sama zarobię, posprzątam pokój, zajmę się młodszym rodzeństwem.

2. Gdy mama się zgodzi, upewnijmy się, że reszta rodziny w danym dniu nic nie planuje, aby jakiś dorosły był w pobliżu. Później należałoby zapytać się koleżanek czy nie zechciałyby przyjść do Ciebie na Sylwestra, jeśli jesteś pewna, że wszyscy się zgadzają i jesteś pewna, że ktoś z dorosłych będzie w pobliżu, możesz przejść do następnego etapu.

3. Teraz powinniśmy napisać listę znajomych, których chcemy zaprosić, listę zajęć, abyśmy wiedzieli co będziemy robić, listę piosenek, czego będziemy słuchać, oraz listę przekąsek i listę dekoracji. Ja podam Wam wzory, jak to powinno mniej więcej wyglądać.

Lista znajomych:
- Ola Gorczycka
- Kasia Jelończak
- Monika Malińska
- Nadia Dorciaczyńska
- Lena Nańczak

Lista piosenek:
- Antek Smykiewicz - Pomimo Burz
- Enej - Kamień z Napisem LOVE
- Sarsa - Indiana
- Lanberry - Podpalimy Świat
- Sarsa - Naucz mnie

4. Następnie musimy zrobić zaproszenia. Mam dla Was gotowy szablon:

 Zaproszenie!
Serdecznie zapraszam (tu wpisz imię i nazwisko zapraszanej osoby) na moją imprezę Sylwestrową, która odbędzie się 31.12.2015/1.01.2016 o godzinie (tu wpisz godzinę rozpoczęcia imprezy) w moim domu na ulicy (tu wpisz, gdzie ma odbyć się impreza)
W planach:
- nocowanie u mnie,
- puszczanie fajerwerków,
- super zabawa

Jeśli zaproszenia mamy wykonane, pora dać je swojej paczce.

5. Ostatnimi krokami teraz są przygotowywania. Najpierw jeden dzień przed imprezą sprzątamy cały pokój, ewentualnie dom z wierzchu. Potem korzystamy z list, które zrobiliśmy wcześniej i wszystko robimy według nich. 

Impreza u znajomych!

1. Jeśli planujemy spędzenie Sylwestra u przyjaciół, potrzebna nam jet zgoda rodziców, jeśli ją zdobędziemy to cała reszta pójdzie jak bułka z masłem. Jeśli rodzice nie zgodzą się to możecie np. podać zalety spędzenia tego czasu ze znajomymi. 
2. Następnym krokiem jest zapoznanie się z zaproszeniem, np. czy nie trzeba się przebrać, kupić jakiegoś jedzenia, wypożyczyć filmu. Jeśli jest tak napisane, to robimy to, gdy trzeba potwierdzić swoją obecność, robimy to!

3. Ostatnią już rzeczą to pójście na imprezę. Nie zapomnijmy podziękować organizatorowi za zaproszenie.

 
Okey, to koniec moich wypocin. Mam nadzieję, że notka przypadła Wam do gustu!


Pozdrawiam!
- Selenne


11 komentarzy:

 1. Fajny post
  Pomogłaś w przygotowaniu imprezy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisany poradnik. :) Mi się on zbytnio nie przyda, ale być może innym tak.

  ~ Emi Caffe/Emka ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny poradnik!
  Ja spędzam Sylwestra samotnie w domu, bo jak chce pójść w Sylwestra do koleżanki na noc to zawsze słyszę : "OSZALAŁAŚ?! PRZECIEŻ NIE BĘDZIESZ TAM NOCOWAĆ! NIE ZNASZ JEJ TAK DOBRZE, POZA TYM NIE ZGADZAM SIE!" i dupa. No cóż, tacy rodzice. #TakieSmutne
  Ładne te zdjęcie fajerwerków na końcu.. ^^
  ~Jednorożec ♥

  Leciec-z-marzeniami-msp.blogspot.com - to świetny, szybko rozwijający się Blog!
  Wejdź, a jeśli Ci się spodoba - zostań na dłużej!
  *Sorry za reklamę.. ;/*

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mi sie wydaje czy widze zajarana fanke SaLsy? Loool

  OdpowiedzUsuń
 5. Spadaj z tego bloga! Nie pozwolę, żebyś obrażał takie wspaniałe osoby! Hejtuj sobie wszystko oprócz osób znajdujących się na tym blogu. Żegnam.

  OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem zapoznaj się z regulaminem, znajdującym się po prawej stronie bloga (jeżeli jesteś na telefonie, przewiń w dół i kliknij "wyświetl wersję na komputer" gdyż w wersji mobilnej jest niedostępny).

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)