Muzyka

sobota, 21 listopada 2015

Powrót do przeszłości - epoki na MSP.

Omfly, pomfly, szomf!

Jak wiecie, MSP liczy już sobie sześć lat. Podczas nich trochę się działo. Gra dużo razy zmieniła swój wygląd, użytkownicy swe zachowanie, w związku z czym postanowiłam podzielić etapy te rewolucji na epoki. Starałam się, by ten post był w małej części humorystycznie napisany. Czy mi się udało? Oceńcie sami! Zapraszam do czytania!

Epoki na MSP:
- Epoka Kamienia Łupanego 
- Epoka Przejścia z Rzodkiewki w Ananasa 
- Epoka Człeka Rozumnego i Egoistycznego 
- Epoka Różowego Badziewia
- Epoka Rewolucji Umysłowej 
- Epoka (nie)współczesna.

Epoka Kamienia Łupanego, czyli czasy za panowania MSP Beta.
Jak nam wszystkim wiadomo, eMeSPe z początku było znane jako MSP Beta. Były to pierwsze lata gry, toteż zabiezpieczenia były słabe, a grafika, mimo iż ładna, to nie tak bardzo rozwinięta jak teraz. Wtedy mało kto grał w tą niegdyś czarną, od niedawna różową planetkę.
Epoka Przejścia z Rzodkiewki w Ananasa.
MSP Beta żyje przez rok, góra dwa, po czym idzie w zapomnienie. Pojawia się MovieStarPlanet, gdzie również panuje czerń, ogółem jest bardzo podobne do swej poprzedniej wersji, jednakże przyciąga o wiele więcej graczy, którzy ponoszą wodzę wyobraźni i robią niesamowite filmy. Pojawiają się hackerzy, dziś zaliczani jedynie do legend. Między tą a następną epoką do załogi polskich gwiazd dołącza AnanaseQ, szybko zdobywająca pierwsze miejsce w Highscores.


Epoka Człeka Rozumnego i Egoistycznego.
Temu okresowi w historii naszej, jak to rzecze Ciotka Wikipedia, edukacyjnej strony przypisuje się pojawienie się 10 seków - najmniej kreatywnego, a zarazem niestety najszybszego sposobu na starcoins i fame. Rozpoczyna się monstrualny wyścig szczurów, toczony po dziś dzień.Epoka Różowego Badziewia - wielka aktualizacja.
"Wielka aktualizacja"... i wszystko jasne! Naszym oczom, które już nigdy nie odzyskają swej sprawności, na każdym kroku wciskany jest róż.Epoka Rewolucji Umysłowej.
Użytkownicy zaczynają myśleć, w związku z czym na forum pojawia się milion tematów, pomagających ich autorom skubnąć choć odrobinkę tzw. "fejmu". Do najsławniejszych zaliczyły się tematy typu "Wyliczanka Śmierci", te o filmach lupown, penlown itp., a także "Noc Tytanów", "Noc Wenusu" oraz "Sposób na unikaty". Zazwyczaj promują one filmy o dziwacznej tematyce.Epoka (nie)współczesna.
Jest to okres, w którym obecnie gramy. Nie charakteryzuje się niczym wyjątkowym - dzieci neo prawie poznikały z forum, po hackerach ani śladu, zaś wyścig szczurów sprzed kilku lat toczy się dalej. W skrócie nic szczególnego.

Ok, to by było na tyle.
Do zobaczenia niedługo! Bajos Amigos!
Pozdrawiam & miłego dnia!
~Marcia.


PS Miałam tę notkę zapisaną na telefonie, wkleiłam do pytania na asku pomocniczym, a następnie skopiowałam swoją odpowiedź i wsadziłam na blogera, dlatego też w tym wpisie może być dziwna czcionka, za którą z góry przepraszam.

6 komentarzy:

 1. Pjerfsza? [bł. spec ciołki]

  Świetny post. Wspaniale się go czytało ^^

  ~ I

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny posteł.
  Te epoki.. "Epoka przejścia Rzodkiewki a Ananasa". Ananasa.. Czy chodzi o AnanaseQ? Nie wiem. XDD
  Ta, mogłaś dodać, w epoce "Człeka Rozumnego i Egoistycznego", że gracze stali się wredni, nie pomocni i zapatrzeni w siebie. Mhmm.. Ogółem lubię takie posty, o.. Humorystycznej tematyce. Są śmieszne i czasem ciekawe. ^-^
  ~Jednorożec ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post! :* Jeju, te epoki. XDDD Rewolucja Umysłowa już wygasła, postawmy (*) Ananasy som kól! Uwielbiam takie notki, jest się z czego pośmiać.

  ~ Emi Caffe/Emka ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post, tylko przydałyby się zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szuper poszt bardżo fajowszki!!!!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)