Menu

sobota, 21 listopada 2015

Powrót do przeszłości - epoki na MSP.

Omfly, pomfly, szomf!

Jak wiecie, MSP liczy już sobie sześć lat. Podczas nich trochę się działo. Gra dużo razy zmieniła swój wygląd, użytkownicy swe zachowanie, w związku z czym postanowiłam podzielić etapy te rewolucji na epoki. Starałam się, by ten post był w małej części humorystycznie napisany. Czy mi się udało? Oceńcie sami! Zapraszam do czytania!

Epoki na MSP:
- Epoka Kamienia Łupanego 
- Epoka Przejścia z Rzodkiewki w Ananasa 
- Epoka Człeka Rozumnego i Egoistycznego 
- Epoka Różowego Badziewia
- Epoka Rewolucji Umysłowej 
- Epoka (nie)współczesna.

Epoka Kamienia Łupanego, czyli czasy za panowania MSP Beta.
Jak nam wszystkim wiadomo, eMeSPe z początku było znane jako MSP Beta. Były to pierwsze lata gry, toteż zabiezpieczenia były słabe, a grafika, mimo iż ładna, to nie tak bardzo rozwinięta jak teraz. Wtedy mało kto grał w tą niegdyś czarną, od niedawna różową planetkę.
Epoka Przejścia z Rzodkiewki w Ananasa.
MSP Beta żyje przez rok, góra dwa, po czym idzie w zapomnienie. Pojawia się MovieStarPlanet, gdzie również panuje czerń, ogółem jest bardzo podobne do swej poprzedniej wersji, jednakże przyciąga o wiele więcej graczy, którzy ponoszą wodzę wyobraźni i robią niesamowite filmy. Pojawiają się hackerzy, dziś zaliczani jedynie do legend. Między tą a następną epoką do załogi polskich gwiazd dołącza AnanaseQ, szybko zdobywająca pierwsze miejsce w Highscores.


Epoka Człeka Rozumnego i Egoistycznego.
Temu okresowi w historii naszej, jak to rzecze Ciotka Wikipedia, edukacyjnej strony przypisuje się pojawienie się 10 seków - najmniej kreatywnego, a zarazem niestety najszybszego sposobu na starcoins i fame. Rozpoczyna się monstrualny wyścig szczurów, toczony po dziś dzień.Epoka Różowego Badziewia - wielka aktualizacja.
"Wielka aktualizacja"... i wszystko jasne! Naszym oczom, które już nigdy nie odzyskają swej sprawności, na każdym kroku wciskany jest róż.Epoka Rewolucji Umysłowej.
Użytkownicy zaczynają myśleć, w związku z czym na forum pojawia się milion tematów, pomagających ich autorom skubnąć choć odrobinkę tzw. "fejmu". Do najsławniejszych zaliczyły się tematy typu "Wyliczanka Śmierci", te o filmach lupown, penlown itp., a także "Noc Tytanów", "Noc Wenusu" oraz "Sposób na unikaty". Zazwyczaj promują one filmy o dziwacznej tematyce.Epoka (nie)współczesna.
Jest to okres, w którym obecnie gramy. Nie charakteryzuje się niczym wyjątkowym - dzieci neo prawie poznikały z forum, po hackerach ani śladu, zaś wyścig szczurów sprzed kilku lat toczy się dalej. W skrócie nic szczególnego.

Ok, to by było na tyle.
Do zobaczenia niedługo! Bajos Amigos!
Pozdrawiam & miłego dnia!
~Marcia.


PS Miałam tę notkę zapisaną na telefonie, wkleiłam do pytania na asku pomocniczym, a następnie skopiowałam swoją odpowiedź i wsadziłam na blogera, dlatego też w tym wpisie może być dziwna czcionka, za którą z góry przepraszam.

6 komentarzy:

 1. Pjerfsza? [bł. spec ciołki]

  Świetny post. Wspaniale się go czytało ^^

  ~ I

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny posteł.
  Te epoki.. "Epoka przejścia Rzodkiewki a Ananasa". Ananasa.. Czy chodzi o AnanaseQ? Nie wiem. XDD
  Ta, mogłaś dodać, w epoce "Człeka Rozumnego i Egoistycznego", że gracze stali się wredni, nie pomocni i zapatrzeni w siebie. Mhmm.. Ogółem lubię takie posty, o.. Humorystycznej tematyce. Są śmieszne i czasem ciekawe. ^-^
  ~Jednorożec ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post! :* Jeju, te epoki. XDDD Rewolucja Umysłowa już wygasła, postawmy (*) Ananasy som kól! Uwielbiam takie notki, jest się z czego pośmiać.

  ~ Emi Caffe/Emka ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post, tylko przydałyby się zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szuper poszt bardżo fajowszki!!!!

  OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem zapoznaj regulamin znajdujący się po prawej stronie bloga (jeżeli jesteś na telefonie, przewiń w dół i kliknij "wyświetl wersję na komputer", gdyż w wersji mobilnej jest niedostępny).

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)