Muzyka

piątek, 2 października 2015

MSP według Nonsensopedii!

Haiyo!

Z tej strony Flerie.
Zanim przejdę do głównego tematu posta chciałabym oznajmić, że osoby lubiące naukę języków zapraszam do posta "Nauka japońskiego z nutką MSP". Trwają teraz zapisy do klasy, którą będę uczyć. (Jejku, czuję się jak prawdziwy nauczyciel!)
Znalazłam kiedyś stronkę, która zwie się Nonsensopedia. Jest ona dla osób, które szukają dużej dawki humoru, ale trzeba to potraktować z dystansem. No, ale do rzeczy! Wyszukałam dzisiaj temat o MovieStarPlanet. Tak!
Uprzedzam, iż będzie to kopiuj- wklej, ale nie na "odwal się". Staram się, aby każdy mój post wyglądał estetycznie. (WSZYSTKO CO TERAZ PRZECZYTACIE NALEŻY POTRAKTOWAĆ Z DYSTANSEM ORAZ ŻEBY NIE BYŁO, JA TEGO NIE PISAŁAM!)

♣ Gra ♣

Aby rozpocząć grę należy się zarejestrować, a następnie stworzyć postać. Wybierasz jej okropne ubrania, gdyż inne są dla VIP-ów. Filmów też ci nikt nie ogląda, nawet jeśli masz VIP-a. Na forum liczy się tylko elita, więc nie ma sensu na nim pisać, bo i tak nikt Ci nie odpowie. 

♣ Społeczność ♣ 

Społeczność dzieli się na kilka grup:
 • Zwyczajny użytkownik – zarejestrował się przypadkowo. Uważa, że wydawanie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na konto VIP jest śmieszne. Kupuje tylko szmatki, wolno wbija poziomy i nigdy nie będzie cool (gatunek może wyewoluować w Dziwoląga lub Gwiazdeczkę).
 • Dziwoląg – robi brzydką lalkę. Ubiera ją w dziwne stroje, kupuje jej trzecie oko, zniekształca twarz, a także robi dziwne fryzury. Lubi denerwować graczy. Na poziomach mu nie zależy. Typ nierozumiany i nieakceptowany przez użytkowników. Typowy noob.
 • Gwiazdeczka – uważa, że jest super, kól i słitaśna. Nieraz pisze językiem szyfrowanym, wydaje kieszonkowe na telefonie i kasę rodziców na konto VIP, żeby być bardziej kól. Musi mieć jak najwięcej ubrań, szczególnie w kolorze roOsHoFFym. Może wyewoluować w Superstar.
 • Superstar – powyżej 60. poziomu. Wykupuje ciągle konto VIP i nowe ubrania, gdyż musi posiadać wszystkie. Uważa się za królową, wszyscy muszą ją (lub co gorsza jego) traktować godnie i z szacunkiem, bo inaczej ich zniszczy.
 • Słit Imoł – w większości nie wiedzą jak być słitaśnym Imołem więc ubierają się na czarno. W swoich opisach znajdują się dziwne szyfry. Przykład: Loffciam ciem MacieQ :*♥♥♥♥♥ mAm NeFf FiLmIQ, loOknij,PLIISSS.
 • Doświadczeni – założyli konto kilka lat temu, co dodaje im trochę przywilejów, jak użalanie się jakie to kiedyś MSP kiedyś było fajne i każdy każdemu pomagał. Nie warto marnować czasu na kłótnie z nimi, w swoim (i swoich wiernych pachołków) przekonaniu zawsze mają rację.
 • Czarno-biali – paleta barw ich ubrań ogranicza się tylko do białego i czarnego. Sami nie wiedzą dlaczego. Nie drażnij, podgatunek emo.
 • Druga Gaga – gatunek ten jest najrzadszy. Ich szafa to ubrania idolki, przez przebrania kaczek, robotów i niedźwiedzi, aż po żywe jedzenie. By ten gatunek się rozwijał moderatorzy stworzyli milion ubrań, które ich idolka nosiła.
 • Rodzinka – takie postacie przebierają się zwykle za dziadków i babcie, i dają sobie nazwy typu „Babcia Wiesia”, „Dziadek Władek”, „Ciocia Ania”.
 • Babochłopy – chłopcy ubrani w zwykle różowe ubrania i długie włosy. Często noszą krótkie szorty brokatowe na głowę i słitaśny makijażyk.
 • Inni – normalni użytkownicy, którzy stają się noł lajfami przez tą grę. Po jakimś czasie przestają być normalni.
Nie licząc hejterów, durniów i moderatorek, które banują za niekupowanie VIP oraz za napisanie słowa „szukam”, znajdą się także pedofile, hakerzy, panowie w czarnych garniturach udających Gwiazdeczki, sztuczni emosi, gimbusi i inni przedstawiciele rodu okrutnego. No i oczywiście typowy śmieszek, który rejestruje się tylko po to, żeby się pośmiać.

♣ Filmy ♣ 

MSP polega głównie na robieniu filmów. Sama nazwa na to wskazuje. Oto niektóre typy:
 • Sekundówki – krótkie filmiki bez sensu, robione przez każdego, komu zależy na kasie. Kilka ludzików chodzi po scenie bez powodu. Ale rzeczywiście, dużo się na nich zarabia. Totalnie zniszczyły forum.
 • Pseudohorrory – zwykle 18+, często robione przez dziwolągów. Najczęściej nudne i bezsensowne.
 • Horrory – zwykle nie są 18+, ale takie się zdarzają. O duchach i upiorach... Brr, aż boję się zasnąć.
 • Pseudokomedie – nieśmieszne, o sraniu w gacie lub Justynce Bimber, robione zwykle przez dzieci neostrady lub ciomciory.
 • Komedie – uwierzcie mi, na MSP są prawdziwe komedie! Przynajmniej podobne do prawdziwych. Zagrożone wyginięciem i ocenzurowane, niestety...
 • Obyczajowe – najpopularniejsze zaraz po sekundówkach, zwykle o dziewczynie mającej okres. Zazwyczaj mają trzy części, a cały film kończy się śmiercią słitaśnej laseczki.
 • WTF?! – nie wiadomo, do jakiego rodzaju je zaliczyć. Robione w 99% przez niskie levele.
Aby zrobić fajny film, musisz być bogaty, bo trzeba zakupić muzykę (kosztuje tyle co zwykła bluzka) i tła (tak, musisz kupić tło, bo te darmowe są do dupy). Musisz znaleźć także aktorów mających odpowiednie animacje, no i wymyślić akcję. I tak prawie nikt nie robi normalnych filmów (no chyba, że „dziarskie królowe”).


♣ ArtBooki ♣ 

Na MSP można także robić artbooki. Na szczęście, do ich robienia nie musisz (musisz, w tej grze musisz w każdej sytuacji być bogaty) być specjalnie bogaty, ale większość fajnych teł jest dla VIP (a czego się spodziewałeś...). Oto niektóre rodzaje artbooków:
 • Moje tajemnice/wpadki – moviestar mówi, że np. za 100 love it zdradzi swoje tajemnice. Niestety, zwykle tych 100 love it się nie doczeka, albo usuwa artbooka.
 • Obrazki – tutaj pokazujemy swój talent robienia różnych postaci z mangi. Podpis na końcu zawsze brzmi: „Placowałam dwie godziny morze loveQ? To nic nie kosztuje! Roześlij znaj! To jest za friko!...” itd, itd,...
 • Projekt – tutaj z kilku ubrań robimy jedno, niepowtarzalne, a potem błagamy ludzi o lovki, aby moderatorzy zobaczyli i dodali takie ubranie do sklepu. Prawda jest taka, że modzi mają to gdzieś i zwyczajnie to ignorują, bo gdy dodają ubrania zgapiają je od gwiazd albo Elsy.
 • To czy to? – treść jest zwykle taka: „piekło vs niebo. Co wolisz? Piekło = kom Niebo = love it + poleć znajomym”. Prawda jest taka, że w komentarzach możesz zobaczyć zarówno odpowiedzi „niebo” jak i „piekło”, a znajomym prawie nikt nie poleca. No dobra, nikt też nie daje lovków ani nie rozsyła.
 • Historyjka – tutaj zwykle pisze „Zosia poszła do łazienki. Za 100 lovków usiądzie na kiblu! Daj lovka!”. Wymuszanie love it.
 • Informacja – jak sama nazwa wskazuje, moviestar tutaj informuje np. o odejściu. Artbook, który każdy ma gdzieś. 
Inne rzeczy w „Mieście filmów” ♣

Poza filmami i artbookami w „Mieście filmów” jest dużo więcej „fajnych” rzeczy.
 • Looki – możesz tu się polansować, to znaczy pochwalić nowymi ubraniami. Opcja „kup ten look” powoduje mnóstwo konfliktów.
 • Design Studio – tutaj możesz zaprojektować ubrania i zbierać lovki. Raczej nie łudź się, że ktoś je kupi, bo w sklepie jest dużo fajniejszych rzeczy...
 • Kluby – jeśli jesteś VIP-em, możesz założyć klub. Szkoda, że tylko jeden, ale z drugiej strony, gdyby każdy mógł zakładać tyle klubów ile by chciał, to co drugi klub by miał nazwę „a”, „b”, „mdjis;kldf” itp.
 • Zdjęcia – niby na MSP nie można podawać swojego imienia, ale zdjęcie można wrzucić. Dziwne, ale cieszmy się chociaż z tego. 
Księga gości ♣ 

Jest to miejsce w profilu, które miało służyć do pisania życzeń przez inne moviestars, ale tak naprawdę służy do spamowania i reklamowania swoich „SÓPER HORRORÓW 18+!”. 

♣ Gry ♣ 

Kiedy ci się nudzi, możesz sobie zagrać w różne gry. Oto one:
 • Ubierz się – musisz ubrać się jak „modelka” lub „ninja” z wylosowanych ubrań, które nie mają zwykle związku z tematem. Zawsze wygrywają ci, którzy mają najmniej punktów, aby ci którzy mają najwięcej nie wygrali.
 • Zwariowane karty – musisz wybrać kartę związaną z tematem, który ci się pokazał, np. „Najbardziej zimowy” lub „Najbardziej żenujący”. Zazwyczaj podstawia się karta z Kubusiem Puchatkiem.
 • Quiz – pojawia się pytanie (zwykle związane z tv i gwiazdami) i musisz poprawnie na nie odpowiedzieć. Co ciekawe, twórcy pytań najwyraźniej są typowymi przedstawicielami gatunku homo americanus. Przykładowo, poprawną odpowiedzią na pytanie Jaki jest najmniejszy kontynent? jest według twórców gry Oceania. Raz nawet pojawiło się pytanie: „Z czego zrobione są chmury”.
 • Wybieg dla modelek – to samo co „Ubierz się”, ale ubierasz się w swoje ubrania, a nie wylosowane. Zazwyczaj ubrania ładują ci się minute i wychodzisz od razu z gry. Aby zagrać, musisz mieć 8 level.
 • Casting – laska zwana Samanthą pokazuje różne animki, a potem pojawiają się ich nazwy. Ty w kolejności... Za trudne do tłumaczenia.
 • Gry dla przyjaciół – zapraszasz znajomych online do zagrania w jakąś grę. I tak nikt nie przyjmuje twojego zaproszenia, więc w ostateczności idziesz do gry publicznej.
 • Arkada – niepotrzebnie dodane gry, niezwiązane z MSP. Dodatkowo nic za nie nie zarabiasz. Komentarze do gier to istna esencja niesamowitej inteligencji dzieci, które pokazują swoje obeznanie w języku polskim używając na przemian słów gupia i nuda dla wyrażenia opinii. 
♣ Chatroomy ♣ 

Możesz sobie przyjść do chatroomów. Spotkasz tam dużo ludzi (tak dużo, że zawiesi Ci się komputer). Większość jest dla wszystkich, ale park dla zwierzaka jest dostępny tylko, gdy masz zwierzaka, klub VIP jest dla VIP, a centrum handlowe dla leveli 8+. Pokojem rozmów jest także twój pokój - służy on do lansowania się nowo nabytymi meblami oraz organizowaniem imprez i ślubów, które i tak się nie udają, bo przy 20 osobach wysiada wtyczka i wszyscy idą gdzie indziej. 

♣ Cisza nocna ♣ 

Dodano ją w czerwcu 2014 roku, aby dzieci poszły spać i nie robiły imprez. Od 24 (czasem 23) do 5 nie możesz pisać ze znajomymi oraz wchodzić do chatroomów. Od wakacji 2015 cisza nocna rozpoczyna się około pierwszej-drugiej w nocy. 

♣ Kratki (#) i cenzura ♣ 

Na MSP jest cenzura, bardzo zacenzurowana (lub zakratkowana, jak to MSPowicze mówią). Jeśli napiszesz np: firanka, zamiast tego pojawi ci się #######. Bardzo dobrze się rozmawia. Przez nie trzeba pisać PoK3M0NiiA$TyM lub ZxAxIxKxSxOxWxAxNxYxM pismem. 

♣ Boonie i zwierzaki ♣ 

Na MSP, jak na każdej przeciętnej grze dla nastolatek, możesz kupić sobie zwierzaczka lub booniesa. Kosztuje nawet 10000 SC, a w dodatku musisz go karmić i leczyć. Po co ci to? Aaa, musisz pokazać, jaki jesteś bogaty i wejść do parku. Głównie po to, aby wejść do swojego upragnionego parku.

♣ Koło fortuny ♣ 

Codziennie gdy się zalogujemy pokazują nam się dwa koła. Jedno jest dla wszystkich, drugie dla VIP-ów. Oczywiście, za zakręcenie normalnym dostaniemy max 40 sc, a za zakręceniem kołem VIP 200. Jeśli masz diamenty (czyli VIP-a) możesz zakręcić więcej niż jeden raz. Ale nie łudź się, i tak pokaże ci się najmniejsza możliwa kwota. 

♣ Chat ♣ 

Ze znajomymi możesz sobie pogadać przez chat, a potem to zapisać na poczcie. Właściwie teraz nie da się pisać normalnie, bo ######. 

♣ Forum ♣ 

Jak każda gra robiona przez Duńczyków, MovieStarPlanet ma swoje forum - w tym przypadku różowe. Jest tam dosłownie wszystko, począwszy od ofert seksualnych przez nastolatki chwalące się swym okresem, zakończywszy na apelach do użytkowników pisanych przez jedynych słusznych użytkowników (którzy dostają banana). Swoje miejsce ma też kilka trolli. Rzadziej spotyka się dziewczynki, które żalą się, że ktoś się do nich dobija. Znalazły się tam też kruloffe

♣ VIP ♣ 

Kosztuje kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet 199 złotych. Pozwala kupować ubrania, zarabiać pieniądze i poczuć się prawdziwą gwiazdą! Oczywiście pieniądze szybko się kończą, przez co wiele graczy usuwa konto i dlatego administracja co chwila podwyższa cenę VIP[1]

♣ Bany ♣ 

Jedyny sposób karania dzieci neo na MSP. Sprawa jest taka, że za napisanie dupa dostaniesz bana na miesiąc, ale za tworzenie filmów o seksie i wyzywanie wszystkich wkoło dostaniesz bana na tydzień[2]

♣ Przypisy ♣ 
 1. W końcu moderatorzy muszą mieć na chleb i nowe Audi
 2. I to tylko jeśli moderatorzy są w złym humorze 

 ♣ Podsumowanie ♣

Osobiście, twierdzę, iż ten artykuł pisało dziecko, które nie dostało prezentu z listy życzeń i teraz mści się na MSP. :D 

 ♣ Kontakt ♣

Osoby, które chciałyby się ze mną skontaktować niech piszą na:
 
GG: 55730046 (nazwa: Patka)
MSP: #Flerie
IG: xfleriex
E-mail: creamelle@onet.pl / xfleriex@gmail.com   

♣ Pożegnanie ♣ 

Niestety, ale muszę już powoli kończyć tego posta.
Nadszedł czas Naszego rozstania, ale widzimy się w poniedziałek, ponieważ dzoś dodałam już 2 posty, które są na sobotę i niedzielę! :)


Baiyo!


♣Patka♣

 

14 komentarzy:

 1. Już to widziałem, ale przeczytałem jeszcze raz xDDDEŁ Ja jest Druga Gaga i elita z forum *^-^*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na forum pisze najlepsze tematy, no. Np. 'Poważna Rozmowa' klub 'chejka co tam????///'

   Usuń
  2. Lub*
   Nie polecam Samsung'ow Galaxy S6 Edge Plus :')

   Usuń
 2. Zarąbisty post i 100 procent prawdy o msp :) Ja jestem "inny" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście ja nie uzależniłem się od tej gry :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post.
  Trochę prawdy w tym jest xDDD
  Ja ostatnio na forum widziałam post o tym, że dziewczyna rozpowiadała iż jest homo, a potem pisała jak to nieszczęśliwie zakochała się w koleżance z klasy ;")

  ~`.A
  //TheQueen
  (Z fona)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hahahaha. Dobre. ;DD
  Nie no,o tym,że "jak pójdziesz na chat zawiesi Ci się komputer." to prawda. ;__;
  Leję z tego czegoś. XD
  Leje
  Leje
  Gnije
  Gnijee.
  Dobra,i to wszystko było w jakiejś "Nonsensopedii"? (Yyy,nie pomyliłam się??) Hyhy,moim zdaniem Różowa Gierka i tak jest "fajna",ale po pewnym czasie nudna. Tyle. Gnije,Leje. Itepee. ;___;
  ~TaZua
  ~TaDziwna
  ~TaNegatywna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to wszystko było w Nonsensopedii. ;3
   Jakiś ludek stworzył ten artykuł w celu hunorystycznym, a tak samo nieźle pocisnął. :P

   `P

   Usuń
  2. Ta. W trochę prawdy o MSP jest,ale cóż. XD Dobrze,że ja się nie uzależniłam.. ;___;
   ~TaZua
   ~TaDziwna
   ~TaNegatywna

   Usuń
 6. Czytałam to XDD Z bananami (banami) się zgadzam, nie ma co. xD Ciekawy post :) ~ Emi Caffe/Emka ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Poczekaj, muszę się ogarnąć XDD Historyjka: Zosia poszła do kibla. Za 100 love USIĄDZIE NA KIBLU! Jestem #NieOgar czy to naprawdę jest takie śmieszne? XD ~Zaliczana do doświadczonych <3

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)