Muzyka

środa, 22 października 2014

Asteroida

Cześć!
Kilka tygodni temu (przed moją przerwą na blogu) zostałam powiadomiona o tym, że ktoś rozpowiada na forum, że będzie asteroida dnia 26 października tego roku. Pomyślałam sobie "Kolejne bujdy ludzi", to pewnie i tak prawda tak jak z tym całym "końcem świata".
Po chwili dostałam zdjęcie zrobione przez Cleo z tematu na forum
Poszukałam coś w internecie i znalazłam to:
"Ledwie co donosiliśmy o wypatrzeniu asteroidy 2014 RA, która osiem godzin później minęła Ziemię, a już mamy kolejny taki przypadek. Tym razem obiekt, który znajduje się na kurie niemal kolizyjnym z naszą planetą wykryto na kilka dni przed przelotem. Obiekt wypatrzono 1 września jednocześne w projektach badawczych Catalina Sky Survey i Pan-STARRS. Asteroida 2014 RC ma około 20 metrów średnicy. Według astronomów, obiekt przeleci w nocy z 6 na 7 września i znajdzie się 40 tysięcy km od Ziemi. Jest to właściwie muśnięcie. Odległość ta to 0,1 LD czyli dziesięć kosmiczna skała znajdzie się 10 razy bliżej Ziemi niż Księżyc. Gdyby przelot takiego ciała niebieskiego jednak zakończył się kolizją, należałoby się spodziewać podobnych skutków do upadku podobnej wielkości asteroidy w lutym ubiegłego roku nad Czelabińskiem. Przejście asteroidy 2014 RC będzie można śledzić za pomocą transmisji online z niektórych teleskopów. W pogotowiu są już radioastronomowie, którzy zamierzają wykonać zdjęcia radarowe asteroidy 2014 RC."

Jednak nieco później znalazłam też to:
"Dziś wyjątkowo blisko Ziemi - na wysokości czterdziestu tysięcy kilometrów - przeleciała 20-metrowa asteroida 2014 RC. Nazywa się 2014 RC i ma wielkość domu jednorodzinnego. Asteroidę odkryto tydzień temu.
- Czterdzieści tysięcy kilometrów to bardzo blisko, o włos od Ziemi. Odległość Ziemi od Księżyca wynosi około 360 tys. km, więc to zaledwie jedna dziesiąta drogi do Księżyca - mówi dr Kamil Złoczewski z Planetarium Niebo Kopernika.
Podobnej wielkości meteoryt eksplodował półtora roku temu nad rosyjskim Czelabińskiem, rannych zostało wtedy tysiąc osób. NASA zapewnia jednak, że ludziom tym razem nic nie grozi.
(MWL)"
Czyli była już ta cała "asteroida", nie wiem po co pisać takie coś na forum jak nawet nie ma jeszcze 26 października
Pozdrawiam
XxPorshiaXx
~Nat

2 komentarze:

Jeśli masz zamiar napisać coś głupiego, to radzę się zastanowić. ;)